Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

VIII Bieszczadzkie Lato z książką

Data publikacji: 2014-06-16, Data modyfikacji: 2014-06-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Po rocznej przerwie, w Lesku 13 czerwca 2014 r. ponownie zagościli wybitni twórcy, pisarze, aktorzy, dziennikarze, a wszystko za sprawą VIII Bieszczadzkiego Lata z książką. Pomysłodawcą tej niezwykle ciekawej inicjatywy jest Pan Bogdan Szymanik – dyrektor wydawnictwa BOSZ, a współorganizatorem leskiej edycji Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Pani Barbara Jankiewicz. Podczas Mini Targów Książki na Placu Pułaskiego mieszkańcy i turyści mogli spotkać się między innymi: z prof. Jerzym Bralczykiem, Barbarą Bursztynowicz, Katarzyną Grocholą, Barbarą Kosmowską, Wojciechem Widłakiem, Jerzym Iwaszkiewiczem, Grzegorzem Miecugowem, Markiem Przybylikiem, Janem Nowickim, Hanną Bakułą, Jerzym Kisielewskim, Krzysztofem Łoszewskim, Piotrem Dobrołęckim, Tadeuszem Górnym. Można też było nabyć ciekawe pozycje książkowe. Chętnych nie brakowało. O godzinie 12,45 podczas oficjalnego otwarcia, przy pomniku książki, Gospodarz Miasta Pani Burmistrz Barbara Jankiewicz powitała wszystkich Gości oraz mieszkańców naszego miasta. Głos zabrał także Pan Bogdan Szymanik, Pan Grzegorz Gauden Dyrektor Instytutu Książki oraz Pan Rafał Jasiński reprezentujący Urząd Marszałkowski. Podczas bezpośrednich spotkań autorskich w Bieszczadzkim Domu Kultury dzieci mogły porozmawiać z p. Wojciechem Widłakiem, autorem wielu wspaniałych książek, między innymi cyklu Pan Kuleczka. Następnie młodzież gimnazjalna i licealna oraz dorośli uczestniczyli w ciekawym i pełnym humoru spotkaniu z prof. Bralczykiem. Tematem wiodącym były „smaczne słowa”. Poprowadził je Jerzy Kisielewski. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna była miejscem spotkań: z Jerzym Iwaszkiewiczem, który rozmawiał o wzlotach i upadkach rodzimej elity, tłumaczył też: Jak powstaje felieton… Wystarczy popatrzeć na życie i poukładać po kolei fakty... potem przelać na papier... wprowadzić poprawki, zatwierdzić.Następne spotkanie odbyło się z Barbarą Bursztynowicz. Tematem był teatr, plan filmowy i zwyczajne życie. Kolejne z Katarzyną Grocholą „tak prawdziwie o życiu” rozmawiał Tadeusz Górny. Spotkania zostały zakończone wspaniałym koncertem Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, w leskim amfiteatrze. Myślę, że każdy z nas wyniósł refleksje i chęć do sięgnięcia po książkę. Przecież tak niewiele potrzeba, by znaleźć czas na lekturę dobrej książki, a jak sami wiemy tradycja czytania zanika. Wolimy posiedzieć na komputerze, czy przy telewizji, a zapomniane książki zauważamy dopiero wtedy, kiedy pokryje je duża warstwa kurzu... Więc może takie spotkania pozwolą nam odkurzyć nasze leżące na półkach czytadełka i wcielić się w bohaterów, których życie pisze się na kartach każdej książki. ;-) MAGDALENA BOCHEŃSKA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ (index.php?option=com_zoom Itemid=50 catid=182)

Pełna treść wiadomości na: http://www.bdk.lesko.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=53
bdk.lesko.pl, Źródło artykułu: bdk.lesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  herb leski

  Powiat leski – powiat położony nad rzeką San w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. W jego skład wchodzą gminy: Lesko, Baligród, Cisna, Olszanica, Solina i miasto Lesko – siedziba powiatu. Powiat leży w obszarze górskim Bieszczadów i Gór Sanocko- Turczańskich. Od wschodu graniczy z powiatem bieszczadzkim, od zachodu i północy z powiatem sanockim, a od południa ze Słowacją.

  Atrakcją turystyczną są m.in. liczne parki krajobrazowe. Gospodarczo powiat jest ukierunkowany na rolnictwo i przetwórstwo drzewne. Na jego terenie znajdują się trzy parki krajobrazowe: Ciśniańsko – Wetliński, Park Krajobrazowy Doliny Sanu oraz Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Na terenie gminy Cisna znajduje się piesze przejście graniczne na Słowację.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola