Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

IV Leska Senioriada

Data publikacji: 2014-12-03, Data modyfikacji: 2014-12-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Czemu nie ulec radości,Gdy czas nastanie starości.Niech myśl nasza biegnie w przestworze,...a Ty się raduj seniorze. 4 leska Senioriada. Już po raz czwarty w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku bieszczadzcy seniorzy prezentowali swoje pasje i umiejętności. Impreza z roku na rok jest coraz bogatsza. Podczas 4 leskiej Senioriady można było zobaczyć sztukę H. Sienkiewicza „Zagłoba swatem” przygotowaną przez Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki funkcjonującego od lat przy PiM Bibliotece Publicznej w Lesku. Na scenie wystąpiły: Jadwiga Car, Jadwiga Buksztel, Danuta Cegłowska, Maria Romanek, Helena Ciombor, Teodozja Wołoszyn, Anna Retinger, Anna Kalinka, Joanna Krawczyń, Anna Stach. Następnie raczono nas na przemian poezją własnego autorstwa i śpiewem. Swoje talenty poetyckie prezentowali: Janina Biega, Krystyna Rupińska, Maria Sanecka, Małgorzata Kawulicz, Bolesław Bis a śpiewali solo: Krystyna Rupińska i Aleksandra Jędruszczak. W tym roku aż cztery zespoły wokalne zaszczyciły nas swoją obecnością. Ich dynamiczne występy skutecznie zachęciły publiczność do wspólnego śpiewania. Kolejno wystąpili: zespól Oratyk z Hoszowczyka, Echo Ustrzyk, Uherczanie, no i po raz pierwszy zespół wokalny Leszczanie, który powstał przy Klubie Seniora funkcjonującym przy BDK w Lesku. Wszyscy uczestnicy 4 leskiej Senioriady zostali nagrodzeni dyplomami i souvenirami.Oprócz występów scenicznych, w Małej Galerii BDK można zobaczyć prace artystyczne wykonane przez seniorów z Leska, Zagórza, Ustrzyk, Ropienki. Wystawa jest czynna do 12 grudnia 2014 r. od poniedziałku do piątku, w godz. od 8-20. Zapraszamy !!! ( BDK) ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ (index.php?option=com_zoom Itemid=50 catid=190)

Pełna treść wiadomości na: http://www.bdk.lesko.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=687&Itemid=53
bdk.lesko.pl, Źródło artykułu: bdk.lesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  herb leski

  Powiat leski – powiat położony nad rzeką San w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. W jego skład wchodzą gminy: Lesko, Baligród, Cisna, Olszanica, Solina i miasto Lesko – siedziba powiatu. Powiat leży w obszarze górskim Bieszczadów i Gór Sanocko- Turczańskich. Od wschodu graniczy z powiatem bieszczadzkim, od zachodu i północy z powiatem sanockim, a od południa ze Słowacją.

  Atrakcją turystyczną są m.in. liczne parki krajobrazowe. Gospodarczo powiat jest ukierunkowany na rolnictwo i przetwórstwo drzewne. Na jego terenie znajdują się trzy parki krajobrazowe: Ciśniańsko – Wetliński, Park Krajobrazowy Doliny Sanu oraz Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Na terenie gminy Cisna znajduje się piesze przejście graniczne na Słowację.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola