Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wystawa grafiki młodych twórców w Małej Galerii BDK.

Data publikacji: 2013-09-27, Data modyfikacji: 2013-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Z wielką przyjemnością 25 września 2013 r. otworzyliśmy wystawę grafiki młodych artystów. Ciekawe prace Klaudii i Tomasza Kordyacznych oraz Sylwii Zawiślak wzbudziły ogromne zainteresowanie oglądających. Jesteśmy dumni, że możemy prezentować w naszej galerii dorobek artystyczny kolejnego pokolenia naszych twórców.Klaudia Kordyaczny mieszka w Lesku. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Lesku. Aktualnie studiuje grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prace prezentowane na wystawie są przede wszystkim opowieścią o pejzażu. Linoryty, które kreślą przestrzeń, światło, linie kształtów łąk i gór opowiadają o pięknie krajobrazów, zarazem świadczą o wrażliwości autorki prac. Część prac jest wykonana w technice własnej, w której łączy monotypię z rysunkiem i kolażem. Prace są syntezą i kwintesencją spojrzenia na pejzaż.Tomasz Kordyaczny mieszka w Lesku. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Lesku. Aktualnie studiuje grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na wystawie widzimy cykl prac graficznych wykonane w technice druku wypukłego (linoryt). Grafiki przedstawiają rozważania o ludzkiej naturze, cierpieniu, samotności. Odnoszą się do prawd poznanych są odnośnikiem wiary. Inspiracją jego prac są również dzieła ekspresjonistów oraz symbolistów.Sylwia Zawiślak mieszka w Olimpowie k/Sędziszowa. Studiuje grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prezentowane prace graficzne wykonała w technice druku wypukłego (linoryty). Tematyka prac jest ściśle związana z zainteresowaniami autorki sztuką ludową i folklorem z regionu Podkarpacia. Przedstawiają opowieści o „złym”, które to często „przychodziło” do naszych domów. Każda praca jest swoistą historią, którą mogliśmy usłyszeć od dziadków, rodziców lub sąsiadów. Jest dramatyczną opowieścią o walce o duszę człowieka. Jako główny cel swoich prac Sylwia uznaje chęć udokumentowania tradycji ludowych w sposób obrazowy i przedstawiający. W ten sposób pragnie zainteresować, zwrócić uwagę na piękne tradycje przekazu naszych przodków co jest jednym z elementów tożsamości i kultury. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych.Wystawa będzie czynna od 25 września do 14 października 2013, w godz. od 8-20 . Zapraszamy !!! ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ (index.php?option=com_zoom Itemid=50 catid=159)

Pełna treść wiadomości na: http://www.bdk.lesko.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=608&Itemid=53
bdk.lesko.pl, Źródło artykułu: bdk.lesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  herb leski

  Powiat leski – powiat położony nad rzeką San w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. W jego skład wchodzą gminy: Lesko, Baligród, Cisna, Olszanica, Solina i miasto Lesko – siedziba powiatu. Powiat leży w obszarze górskim Bieszczadów i Gór Sanocko- Turczańskich. Od wschodu graniczy z powiatem bieszczadzkim, od zachodu i północy z powiatem sanockim, a od południa ze Słowacją.

  Atrakcją turystyczną są m.in. liczne parki krajobrazowe. Gospodarczo powiat jest ukierunkowany na rolnictwo i przetwórstwo drzewne. Na jego terenie znajdują się trzy parki krajobrazowe: Ciśniańsko – Wetliński, Park Krajobrazowy Doliny Sanu oraz Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Na terenie gminy Cisna znajduje się piesze przejście graniczne na Słowację.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola