Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyjątkowy 3 maja

Data publikacji: 2014-05-07, Data modyfikacji: 2014-05-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Lesko bardzo odświętnie obchodziło 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, szkół, placówek opiekuńczo-wychowawczych, organizacji pozarządowych przemaszerowali ulicami miasta oraz złożyli kwiaty pod Kamieniem Legionistów i Pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Asystowała im Orkiestra Dęta, która w tym roku obchodzi 130-lecie istnienia. W Bieszczadzkim Domu Kultury odbył się koncert jubileuszowy, podczas którego Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Pani Barbara Jankiewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Tabisz uroczyście wręczyli wszystkim członkom orkiestry pamiątkowe dyplomy i medale. Serdeczne gratulacje i życzenia przekazali także: Starosta Powiatu Leskiego Pan Marek Pańko, Ksiądz Dziekan Mieczysław Bąk, Prezes Towarzystwa Miłośników Leska i Okolic Pan Janusz Rabiej oraz dzieci i młodzież z zespołu tanecznego Bieszczadzkie Żabki z instruktorką Panią Aliną Lis. ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ (index.php?option=com_zoom Itemid=50 catid=179)

Pełna treść wiadomości na: http://www.bdk.lesko.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=647&Itemid=53
bdk.lesko.pl, Źródło artykułu: bdk.lesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  herb leski

  Powiat leski – powiat położony nad rzeką San w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. W jego skład wchodzą gminy: Lesko, Baligród, Cisna, Olszanica, Solina i miasto Lesko – siedziba powiatu. Powiat leży w obszarze górskim Bieszczadów i Gór Sanocko- Turczańskich. Od wschodu graniczy z powiatem bieszczadzkim, od zachodu i północy z powiatem sanockim, a od południa ze Słowacją.

  Atrakcją turystyczną są m.in. liczne parki krajobrazowe. Gospodarczo powiat jest ukierunkowany na rolnictwo i przetwórstwo drzewne. Na jego terenie znajdują się trzy parki krajobrazowe: Ciśniańsko – Wetliński, Park Krajobrazowy Doliny Sanu oraz Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Na terenie gminy Cisna znajduje się piesze przejście graniczne na Słowację.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola