Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ustrzyki o Nas piszą

Data publikacji: 2014-09-14, Data modyfikacji: 2014-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
)Zmiana z fermentem - Dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego w Lesku kończy się w tym roku kadencja. Zarząd Powiatu podjął decyzję, że nie powierzy mu sprawowania funkcji na następną kadencję - mówi leski starosta Marek Pańko. - Ponieważ nie został ogłoszony konkurs na dyrektora LO, pełnienie obowiązków dyrektora powierzono Wojciechowi Wyrozumskiemu. Ten "ruch kadrowy" nie przeszedł bez echa i wywołał dość duży ferment. Stanowisko "władzy wykonawczej" powiatu leskiego zostało oprotestowane m.in. przez nauczycieli leskiego LO i przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.Na jednej ze stron internetowych zorganizowana została także akcja zbierania podpisów pod "Petycją o pozostawienie Bernarda Barana dyrektorem LO Lesko". "W związku z odwołaniem z posady dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Lesku wnosimy głos poparcia dla Bernarda Barana i pozostawienie go przy sprawowanej funkcji. Przez ostatnie 10 lat wiele rzeczy zmieniło się na plus w naszym liceum i wciąż wiele dobrego może się wydarzyć" - napisali jej inicjatorzy. Pod petycją podpisało się 180 osób.- W tej petycji doszło do pewnego przekłamania - stwierdza leski starosta. - Nie odwołujemy Bernarda Barana z funkcji dyrektora. Dyrektorowi Baranowi kończy się 5-letnia kadencja i w tej sytuacji jako organ prowadzący podjęliśmy decyzję, że nie będziemy jej przedłużać na kolejny okres. Dyrektor Baran został o tym wcześniej poinformowany.Uchylona uchwałaJedną z przyczyn takiej decyzji było - jak wynika z informacji władz powiatu leskiego - uchylenie przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty uchwały Rady Pedagogicznej Liceum Ogólnokształcącego w Lesku z 16 kwietnia 2014 r. w sprawie wyników klasyfikacji uczniów klas trzecich za rok szkolny 2013/2014 "w części dotyczącej 5 uczniów klasy 3 c."Na mocy tej uchwały "zatwierdzone zostały wyniki egzaminów sprawdzających oraz wyniki końcoworoczne klasyfikacji uczniów klas trzecich" leskiego LO za rok szkolny 2013/2014. Oznaczało to, iż pięć uczennic klasy trzeciej uzyskało z matematyki oceny niedostateczne i nie zostało dopuszczonych do matury.Fot. T. Szewczyk(więcej ,,GB" 17)

Pełna treść wiadomości na: tag:blogger.com,1999:blog-4881332608819816002.post-9040664818038601710
leskobezcenzury.blogspot.com, Źródło artykułu: leskobezcenzury.blogspot.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  herb leski

  Powiat leski – powiat położony nad rzeką San w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. W jego skład wchodzą gminy: Lesko, Baligród, Cisna, Olszanica, Solina i miasto Lesko – siedziba powiatu. Powiat leży w obszarze górskim Bieszczadów i Gór Sanocko- Turczańskich. Od wschodu graniczy z powiatem bieszczadzkim, od zachodu i północy z powiatem sanockim, a od południa ze Słowacją.

  Atrakcją turystyczną są m.in. liczne parki krajobrazowe. Gospodarczo powiat jest ukierunkowany na rolnictwo i przetwórstwo drzewne. Na jego terenie znajdują się trzy parki krajobrazowe: Ciśniańsko – Wetliński, Park Krajobrazowy Doliny Sanu oraz Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Na terenie gminy Cisna znajduje się piesze przejście graniczne na Słowację.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola