Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ile dla przewodniczącego

Data publikacji: 2017-05-08, Data modyfikacji: 2017-05-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Dyskusja na temat wysokości diety przewodniczącego mocno podgrzewa atmosferę wśród radnych powiatu leskiego. Jedni są za utrzymaniem podwyższonej kwoty 2200 zł "na rękę", inni ostro przeciwko temu protestują.Na marcowej sesji, w związku z powołaniem wicestarosty, złożony został wniosek formalny, aby obniżyć obecną wysokość diety przewodniczącego rady powiatu Marka Małeckiego ze 110% diety do poprzedniej kwoty 90%. Zarząd powiatu nie przychylił się do tego wniosku.Podczas sesji 29 kwietnia starosta leski Andrzej Olesiuk argumentował, że nowy wicestarosta Adam Milczanowski pełni swoją funkcję społecznie i nie zawsze jest obecny w starostwie. Od marca zarząd powiatu leskiego został zmniejszony do składu trzyosobowego. To oraz brak etatu wicestarosty daje oszczędności w wysokości ponad 80 tys. rocznie. Powoduje jednak zwiększenie ilości obowiązków przewodniczącego rady, który jest w starostwie na bieżąco i na co dzień zajmuje się obsługą mieszkańców. Stara się pozyskiwać fundusze, wspiera działania starosty, reprezentuje powiat na zewnątrz, bierze udział  w każdym posiedzeniu zarządu i "wie o wszystkim,co się dzieje". Te argumenty nie przekonały jednak radnego Józefa Orłowskiego, który przypomniał, że rada wyraziła zgodę na podwyżkę do czasu, aż będzie powołany wicestarosta. Brak obecnie zmiany tej decyzji nazwał naruszeniem umowy dżentelmeńskiej.Więcej w 18 numerze Tygodnika Korso Gazeta SanockaAgnieszka Szczepańska

Pełna treść wiadomości na: tag:blogger.com,1999:blog-4881332608819816002.post-8288876410523703695
leskobezcenzury.blogspot.com, Źródło artykułu: leskobezcenzury.blogspot.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  herb leski

  Powiat leski – powiat położony nad rzeką San w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. W jego skład wchodzą gminy: Lesko, Baligród, Cisna, Olszanica, Solina i miasto Lesko – siedziba powiatu. Powiat leży w obszarze górskim Bieszczadów i Gór Sanocko- Turczańskich. Od wschodu graniczy z powiatem bieszczadzkim, od zachodu i północy z powiatem sanockim, a od południa ze Słowacją.

  Atrakcją turystyczną są m.in. liczne parki krajobrazowe. Gospodarczo powiat jest ukierunkowany na rolnictwo i przetwórstwo drzewne. Na jego terenie znajdują się trzy parki krajobrazowe: Ciśniańsko – Wetliński, Park Krajobrazowy Doliny Sanu oraz Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Na terenie gminy Cisna znajduje się piesze przejście graniczne na Słowację.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola