Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dorota Mękarska pisze........

Data publikacji: 2016-09-11, Data modyfikacji: 2017-02-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzisiaj Rada Powiatu Leskiego odwołała Wiesława Kuzio z funkcji wicestarosty. Wniosek o odwołanie niespodziewanie złożył na sesji starosta Andrzej Olesiuk. Czy to zachwieje koalicją PiS/PSL w powiecie leskim?Starosta nie przedstawiał szczegółowego uzasadnienia wniosku. Poinformował radnych, że wyczerpała się formuła współpracy z wicestarostą. Wiadomo jednak, że od początku między starostą z PiS a Wiesławem Kuzio z KWW Powiat Nasza Wspólna Sprawa, członkiem PSL, nie było „chemii”. Z tego co w trakcie sesji mówił starosta lepiej mu się współpracowało z Markiem Małeckim, przewodniczącym Rady Powiatu (PiS), który według słów Andrzeja Olesiuka przejął na siebie część obowiązków wicestarosty.Radni nawet specjalnie Wiesława Kuzio nie bronili. Uznali, że starosta powinien według własnego uznania dobierać współpracowników. W tajnym głosowaniu 9 radnych było za odwołaniem, 2 przeciw. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.Okazało się jednak, że dla samego Wiesława Kuzio był to grom z jasnego nieba. Były już wicestarosta, który w dzisiejszym dniu przebywał na urlopie, pod koniec sesji zjawił się w sali obrad. Był wyraźnie zbulwersowany. – Moim zdaniem odwoływanie kogoś kto jest na urlopie jest nieeleganckie – stwierdził, domagając się informacji kto stoi za tym odwołaniem. Andrzej Olesiuk poinformował obecnego już radnego, że to on o to wnioskował. Nie przekazał jednak publicznie swoich zastrzeżeń co do jego osoby.Wiesław Kuzio z wyraźnym żalem wypomniał staroście, że współpracowali prawie 2 lata, bez większych nieporozumień i zgrzytów. – Robiliśmy wszystko wspólnie dla dobra wspólnego – grzmiał były wicestarosta, nazywając styl swojego odwołania „hochsztaplerskim”. Wiesław Kuzio próbował dociekać przyczyn tej decyzji, uznając, że chodzi o barwy partyjne. Dodał też, że nieuczciwością ze strony starosty jest to, że z nim wcześniej nie porozmawiał.W Radzie Powiatu Leskiego w ostatnich wyborach samorządowych mandaty zdobyło pięciu radnych z PiS. O jeden mandat mniej uzyskało PSL, z którym PiS utworzyło koalicję. Tyle samo mandatów co PSL otrzymało KWW Partnerstwo dla Powiatu. Po jednym mandacie zdobyły komitety wyborcze Razem do Samorządu i Nasza Wspólna Sprawa. Starosta Andrzej Olesiuk jest dobrej myśli. Według niego koalicja w powiecie powinna trwać.Dorota Mękarskahttp://esanok.pl/2016/wicestarosta-leski-odwolany-starosta-wyczerpala-sie-formula-wspolpracy.html

Pełna treść wiadomości na: tag:blogger.com,1999:blog-4881332608819816002.post-2877460326516341017
leskobezcenzury.blogspot.com, Źródło artykułu: leskobezcenzury.blogspot.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  herb leski

  Powiat leski – powiat położony nad rzeką San w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. W jego skład wchodzą gminy: Lesko, Baligród, Cisna, Olszanica, Solina i miasto Lesko – siedziba powiatu. Powiat leży w obszarze górskim Bieszczadów i Gór Sanocko- Turczańskich. Od wschodu graniczy z powiatem bieszczadzkim, od zachodu i północy z powiatem sanockim, a od południa ze Słowacją.

  Atrakcją turystyczną są m.in. liczne parki krajobrazowe. Gospodarczo powiat jest ukierunkowany na rolnictwo i przetwórstwo drzewne. Na jego terenie znajdują się trzy parki krajobrazowe: Ciśniańsko – Wetliński, Park Krajobrazowy Doliny Sanu oraz Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Na terenie gminy Cisna znajduje się piesze przejście graniczne na Słowację.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola