Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Coś w tym jest.

Data publikacji: 2013-04-21, Data modyfikacji: 2013-08-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Czytelnik bloga odsłonił kulisy sprawowania władzy w mieście i gminie Lesko, nie nazywając sprawy po imieniu.To przecież typowy "układ zamknięty". Na czele osoba inteligentna i zdolna, ale bez jakichkolwiek hamulców moralnych. Do tego dobrane towarzystwo - kilkunastu radnych, kilkunastu sołtysów, ileś tam przewodniczących KGW oraz ich rodziny, pociotki itd.Razem kilkadziesiąt osób wtajemniczonych i o specjalnym statusie. Taki układ pod pozorem troski o dobro społeczne, de facto żyje swoim życiem, żyje dla siebie. Wszystkie ważne decyzje zapadają po refleksji : " A co my będziemy z tego mieli ?" Układ dąży do tego, by trwać przy żłobie jak najdłużej, za wszelką ceną . Bo trwanie przy korycie to przywileje, przywileje, kasa, prywata.TO bycie ponad pospólstwem, ponad zubożały plebsem. Układ leski powstał jeszcze za I kadencji Barbary, teraz został tylko przeformowany o nowe nabytki.W ostatnich wyborach dostał on legitymizację prawną, gdyż jego kierownictwo zdobyło społeczne zaufanie w wolnym głosowaniu. Za istnienie układu moralną i obywatelską odpowiedzialność ponoszą wyborcy. Układ funkcjonuje na granicy prawa, lecz być może go nie przekracza. NIkt tego układu nie rozbije z zewnątrz, to muszą uczynić tylko i wyłącznie wyborcy. Układ taki ma przymioty legalności od strony prawnej, lecz jest to de facto układ pasożytniczy. Jest to pasożyt uciążliwy do wytępienia Układ taki funkcjonuje w Lesku po raz pierwszy w jego historii.Najbliższe wybory pokażą, czy leszczanie nadal poprą pasożytów, czy doprowadzą Lesko do normalności. Ewenementem jest ,że od dwu kadencji w radzie miejskiej nie ma opozycji. Pani Burmistrz, jako liderka pasożytniczego układu, robi co chce.Podnosi podatki i opłaty, by układ nie ucierpiał. A ludzie płaczą i płacą. I dobrze im tak. Niech wiedzą, co czynią przy wyborczej urnie.

Pełna treść wiadomości na: tag:blogger.com,1999:blog-4881332608819816002.post-2689246305804119067
leskobezcenzury.blogspot.com, Źródło artykułu: leskobezcenzury.blogspot.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  herb leski

  Powiat leski – powiat położony nad rzeką San w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. W jego skład wchodzą gminy: Lesko, Baligród, Cisna, Olszanica, Solina i miasto Lesko – siedziba powiatu. Powiat leży w obszarze górskim Bieszczadów i Gór Sanocko- Turczańskich. Od wschodu graniczy z powiatem bieszczadzkim, od zachodu i północy z powiatem sanockim, a od południa ze Słowacją.

  Atrakcją turystyczną są m.in. liczne parki krajobrazowe. Gospodarczo powiat jest ukierunkowany na rolnictwo i przetwórstwo drzewne. Na jego terenie znajdują się trzy parki krajobrazowe: Ciśniańsko – Wetliński, Park Krajobrazowy Doliny Sanu oraz Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Na terenie gminy Cisna znajduje się piesze przejście graniczne na Słowację.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola