Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

3 Leska Senioriada

Data publikacji: 2013-11-25, Data modyfikacji: 2013-11-25
A A AWydrukDrukuj  
 
W Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku 23 listopada 2013 r. odbyła się 3 Leska Senioriada. Rozpoczęto ją wernisażem wystawy, którą cechuje ogromna różnorodność. Można na niej zobaczyć wyroby skórzane Romany Woźniak, malarstwo Zofii Zdanowicz, Teresy Szot, Anny Oryszczak, Sewera Frenholca, Łucji Wasińskiej, Bolesława Bisa, rękodzieło Janiny Biega, Marii Rejmańskiej, Teresy Nanaszko, Wiesławy Kramarczyk, Jadwigi Pańczyk, Lidii Prażyńskiej, biżuterię Danuty Cegłowskiej. Przepiękne prace wzbudziły ogromny podziw i zainteresowanie oglądających. Na scenie, w bardzo kameralnej scenografii swoje utwory pisane prozą, lub wierszem prezentowały Janina Biega, Krystyna Rupińska, Małgorzata Kawulicz, Barbara Trzaska. Swoim śpiewem uraczyły nas: Wanda Malak, Krystyna Rupińska, Aleksandra Jędruszczak, oraz zespół biesiadny Echo Ustrzyk. Znane i lubiane utwory sprawiły radość publiczności, która z ochotą włączyła się do wspólnego śpiewania oraz nagrodziła gromkimi brawami wszystkie osoby występujące na scenie. Na zakończenie głos zabrała Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbara Jankiewicz, która podziękowała za udział w 3 Leskiej Senioriadzie oraz wręczyła pamiątkowe souveniry. Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Małej Galerii do 20 grudnia w godz. od 8-19 !!! ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ (index.php?option=com_zoom Itemid=50 catid=163)

Pełna treść wiadomości na: http://www.bdk.lesko.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=617&Itemid=53
bdk.lesko.pl, Źródło artykułu: bdk.lesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  herb leski

  Powiat leski – powiat położony nad rzeką San w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. W jego skład wchodzą gminy: Lesko, Baligród, Cisna, Olszanica, Solina i miasto Lesko – siedziba powiatu. Powiat leży w obszarze górskim Bieszczadów i Gór Sanocko- Turczańskich. Od wschodu graniczy z powiatem bieszczadzkim, od zachodu i północy z powiatem sanockim, a od południa ze Słowacją.

  Atrakcją turystyczną są m.in. liczne parki krajobrazowe. Gospodarczo powiat jest ukierunkowany na rolnictwo i przetwórstwo drzewne. Na jego terenie znajdują się trzy parki krajobrazowe: Ciśniańsko – Wetliński, Park Krajobrazowy Doliny Sanu oraz Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Na terenie gminy Cisna znajduje się piesze przejście graniczne na Słowację.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola